Kalender

man tirs ons tors fre lør søn
1
2
3
træning for alle 10:48
træning for alle Hal 3
feb 3 kl. 10:48 – 11:48
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
4
5
Nye og Gul bælte 17:30
Nye og Gul bælte Sal1
feb 5 kl. 17:30 – 18:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
Orange, Grøn I+II, og Lilla I 18:30
Orange, Grøn I+II, og Lilla I Sal1
feb 5 kl. 18:30 – 19:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
Lilla II + Brun I, II og III 19:30
Lilla II + Brun I, II og III Sal1
feb 5 kl. 19:30 – 20:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
6
7
Nye og Gul bælter 17:30
Nye og Gul bælter Sal 5
feb 7 kl. 17:30 – 18:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
Orange, Grøn I + II og Lilla I 18:30
Orange, Grøn I + II og Lilla I Sal 5
feb 7 kl. 18:30 – 19:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
Lilla II+Brun I, II og III 19:30
Lilla II+Brun I, II og III Sal 5
feb 7 kl. 19:30 – 20:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
8
9
10
Brun og Sort bælte træning. 10:00
Brun og Sort bælte træning.
feb 10 kl. 10:00 – 12:00
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
11
12
Træning for alle 18:00
Træning for alle
feb 12 kl. 18:00 – 20:00
Træning for alle hal 1.Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
13
14
Nye og Gul bælter 17:30
Nye og Gul bælter Sal 5
feb 14 kl. 17:30 – 18:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
Orange, Grøn I + II og Lilla I 18:30
Orange, Grøn I + II og Lilla I Sal 5
feb 14 kl. 18:30 – 19:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
Lilla II+Brun I, II og III 19:30
Lilla II+Brun I, II og III Sal 5
feb 14 kl. 19:30 – 20:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
15
16
17
Daniel worninger – kast og forsvar 10:00
Daniel worninger – kast og forsvar
feb 17 kl. 10:00 – 12:00
Faldteknik kan vi godt øve lidt som en del af opvarmningen. Jeg tænker at sidefald nok er det vigtigste. Umiddelbart er min tanke at vi skal lege med følgende teknikker/kataer: Heian Nidan: forsvar mod slag[...]
18
19
Nye og Gul bælte 17:30
Nye og Gul bælte Sal1
feb 19 kl. 17:30 – 18:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
Orange, Grøn I+II, og Lilla I 18:30
Orange, Grøn I+II, og Lilla I Sal1
feb 19 kl. 18:30 – 19:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
Lilla II + Brun I, II og III 19:30
Lilla II + Brun I, II og III Sal1
feb 19 kl. 19:30 – 20:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
20
21
Nye og Gul bælter 17:30
Nye og Gul bælter Sal 5
feb 21 kl. 17:30 – 18:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
Orange, Grøn I + II og Lilla I 18:30
Orange, Grøn I + II og Lilla I Sal 5
feb 21 kl. 18:30 – 19:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
Lilla II+Brun I, II og III 19:30
Lilla II+Brun I, II og III Sal 5
feb 21 kl. 19:30 – 20:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
22
23
24
Brun og Sort bælte træning. 10:00
Brun og Sort bælte træning.
feb 24 kl. 10:00 – 12:00
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
25
26
Nye og Gul bælte 17:30
Nye og Gul bælte Sal1
feb 26 kl. 17:30 – 18:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
Orange, Grøn I+II, og Lilla I 18:30
Orange, Grøn I+II, og Lilla I Sal1
feb 26 kl. 18:30 – 19:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
Lilla II + Brun I, II og III 19:30
Lilla II + Brun I, II og III Sal1
feb 26 kl. 19:30 – 20:30
 Del dette:DelUdskrivTweetLike this:Like Henter...
27
28